8 راه برای رهایی از تله بی اعتمادی

1–سیاه و سفیدنکن!

شما معمولا آدم ها را به دو گروه مطلق غیرقابل اعتماد و قابل اعتماد تقسیم می کنید.به جای آن می توانید در ذهن خودتان یک طیف رسم کنید و به آدم ها از 1 تا 10 نمره قابل اعتماد بودن بدهید.

2–از رابطه اجتناب نکن!

احتمالا شما به خاطر آنکه فکر می کنید از دیگران – مخصوصاً جنس مخالف – رودست می خورید، هیچ وقت به فکر شروع رابطه جدی نمی افتید.
شاید در کوتاه مدت این آرامتان کند، اما در بلندمدت موجب تنهایی خودتان می شود.

3–با مشاور یا یک دوست خوب در ارتباط باش!

وقتی شما با یک دوست خوب و قابل اعتماد یا مشاور رابطه داشته باشید، کم کم دستتان می اید که واقعا آدم ها هم آن طور که شما فکر می کردید غیرقابل اعتماد نیستند و با نظرهایی که او در مورد شما می دهد کم کم به جای تصوراتتان در مورد رابطه ، واقعیت ها را می بینید.

4–بی اعتمادیت را به خودت یادآوری کن!

هر وقت می بینید دارید دنبال معناهای پنهان و منفی رفتار دیگران می گردید، به خودتان یادآوری کنید که این فکر ممکن است از تله ای که در آن گرفتاريد ناشی شده باشد و نه از واقعیت نیت دیگران.

5–ذهن خوانی نکن!

خواندن ذهن دیگران و بعد از شروع به جمع اوری مدرک کردن برای اینکه شما درست می گویید فقط شما را از دیگران دور می کند و رابطه شما را با آنها خراب.
به جای این کار، به دیگران نزدیک شوید و در مورد رفتارشان با انها صادقانه حرف بزنید.

6–تحریف نکن!

شما مستعد این هستید که همیشه نیمه خالی لیوان را ببینید .
همین که یادتان باشد مستعد این منفی بافی هستید، باعث می شود کمتر تحریف کنید و نیمه پر لیوان را هم ببینید.

7–تسلیم تله ات نشو!

اگر با آدم واقعا غیر قابل اعتماد و بدرفتاری رابطه برقرار کرده اید، یادتان باشد که فقط دارید به روح و جسم خودتان آسیب می زنید.
بنابراین زودتر تصمیم بگیرید و از این رابطه بیرون بیایید.

8–آدم مناسبی برای رابطه پیدا کن!

باید آدمی را برای رابطه جدی منجر به ازدواج پیدا کنید که واقعا قابل اعتماد و خوش رفتار باشد این طور هم به تدریج با ترس ها و ذهنیت های منفی خودتان مقابله می کنید و هم تله تان دوباره به راه نمی افتد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *